Cilt Bakımı

Kahverengi gözlüler için makyaj ipuçları

kahverengi-gozler-icin-makyaj-ipuclari

Kahverengi gözler için doğru makyaj ipuçlarını bulmak zor olabilir.  Bu ipuçlarını derleyip sizler için listeledik.  Kahverengi gözlüler için ışıltı, gösteriş ve parlaklık yapacak  5 püf noktası.

 

1. Metalik Renklerle Gölgelendirme

kahverengi-gozler-metalik-renklerTüm gözler güzeldir ama kahverenginin doğallığı karşıya apayrı bir samimiyet verir. Altın, gümüş, bronz tonlarından herhangi birinin gölgelendirmesini kullanmak gözleri daha iri, belirgin ve gösterişli görünmesine yardımcı olur.

2. Beyaz Astar

kahverengi-gozler-icin-beyaz-cizgiBirçoğuna ilk duyuşta mantıklı gelmeyebilir ama metalik tonlarla yapılan gölgelendirme sonrası kullanılacak beyaz astar kahverengi gözlerinizi ışıl ışıl parlatarak bakışlarınızı belirginleştirecektir.

 

3. Koyu Mor Göz Kalemi

koyu-tonlarda-goz-kalemiKahverengi gözlerde morun mükemmel uyumunu keşfedin. Bakışlarınızın derinleşmesini istiyorsanız koyu mor tonlarında bir göz kalemiyle yapacağınız uygulama aslında eskilerden beri bilinen ancak son yıllarda unutulan bir ipucu.

 

4. Kahverengi Tonunuzu Keşfedin

göz-kalemi-rengiKahverengi gözün avantajlarını kullanmak için tonunuzu iyi belirlemeniz gerek. Açık kahve, koyu kahve, bal, çikolata – tonunuza uygun renge göre gölgelendirme yaparak kolay göz makyajının tadını çıkartın.

 

5. Şampanya Tonları

sampanya-tonlari-goz-bakimiŞampanya kahverengi gözler için en ideal renklerdendir. Belki aykırı gelebilir ama bebeğimsi ve masum bakışlar için mutlaka denemeniz gereken bir göz kalemi.

 

Not:  Makyaj ve güzellik ipuçlarıyla ilgili bu tür yazılar da yayınlamaya devam edeceğiz. Aşağıdaki yorum alanlarından yeni formatımız ve paylaşımımızla ilgili bize ileteceğiniz düşünce ve görüşleriniz bizim için çok önemlidir. Facebook hesabınızla doğrudan yorum yapabileceğiniz gibi alt kısımda email hesabınızla da yorum yazabilirsiniz.

Facebook Yorum

Yorum Yaz